Dacă în luna mai s-au disputat întrecerile categoriilor 2004 și 2005, ediția a 5-a a competiției "Dolphin Cup" va continua în acest weekend cu confruntările categoriilor 2006, 2007, 2008 și 2009. Toate partidele vor avea loc pe terenurile Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi.

La fiecare categorie de vârstă participă câte 8 echipe, împărțite în două grupe, astfel:

Categoria 2006
Grupa A: Zimbru Chișinău, ACS Focșani, Sparta București, Kinder Târgoviște;
Grupa B: Academia Hagi, New Stars București, ACS Dănuț Coman, Academia Stars Brăila.


Categoria 2007
Grupa A: Prosport Focșani, Inizio București, ACS Dănuț Coman, Zimbru Chișinău;
Grupa B: Academia Hagi, FC Bacău, New Stars București, Kinder Târgoviște.


Categoria 2008
Grupa A: Academia Stars Brăila, Interstar Sibiu, Prosport Focșani, Inizio București;
Grupa B: Academia Hagi, Zimbru Chișinău, Real Junior Vaslui, Champions București.


Categoria 2009
Grupa A: Kinder Tg. Mureș, Academia Celta Vigo Brașov, Academia Stars Brăila, Champions București;
Grupa B: Academia Hagi, Atletico Madrid București, Young Steaua Alexandria, Aripile Bacău.


Program Categoria 2006 - Dolphin Cup 2017
Vineri, 16 iunie 2017:
ora 9.00 Zimbru Chișinău - Kinder Târgoviște (Grupa A)
ora 10.00 ACS Focșani - Sparta București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Academia Stars Brăila (Grupa B)
ora 12.00 New Stars București - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Zimbru Chișinău - Sparta București (Grupa A)
ora 17.30 ACS Focșani - Kinder Târgoviște (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 19.30 New Stars București - Academia Stars Brăila (Grupa B)
Sâmbătă, 17 iunie 2017:
ora 9.00 Zimbru Chișinău - ACS Focșani (Grupa A)
ora 10.00 Sparta București - Kinder Tîrgoviște (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa B)
ora 12.00 ACS Dănuț Coman - Academia Stars Brăila (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A
Duminică, 18 iunie 2017:
ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE


Program Categoria 2007 - Dolphin Cup 2017
Vineri, 16 iunie 2017:
ora 9.00 Prosport Focșani - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 10.00 Inizio București - ACS Dănuț Coman (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 12.00 FC Bacău - New Stars București (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Prosport Focșani - ACS Dănuț Coman (Grupa A)
ora 17.30 Inizio București - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - New Stars București (Grupa B)
ora 19.30 FC Bacău - Kinder Târgoviște (Grupa B)
Sâmbătă, 17 iunie 2017:
ora 9.00 Prosport Focșani - Inizio București (Grupa A)
ora 10.00 ACS Dănuț Coman - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - FC Bacău (Grupa B)
ora 12.00 New Stars București - Kinder Târgoviște (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A
Duminică, 18 iunie 2017:
ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE


Program Categoria 2008 - Dolphin Cup 2017
Vineri, 16 iunie 2017:
ora 9.00 Academia Stars Brăila - Inizio București (Grupa A)
ora 10.00 Interstar Sibiu - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Champions București (Grupa B)
ora 12.00 Zimbru Chișinău - Real Junior Vaslui (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Interstar Sibiu - Inizio București (Grupa A)
ora 17.30 Academia Stars Brăila - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 18.30 Zimbru Chișinău - Champions București (Grupa B)
ora 19.30 Academia Hagi - Real Junior Vaslui (Grupa B)
Sâmbătă, 17 iunie 2017:
ora 9.00 Academia Stars Brăila - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 10.00 Prosport Focșani - Inizio București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 12.00 Real Junior Vaslui - Champions București (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A
Duminică, 18 iunie 2017:
ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE


Program Categoria 2009 - Dolphin Cup 2017
Vineri, 16 iunie 2017:
ora 9.00 Kinder Tg. Mureș - Champions București (Grupa A)
ora 10.00 Academia Celta Vigo Brașov - Academia Stars Brăila (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Aripile Bacău (Grupa B)
ora 12.00 Atletico Madrid București - Young Steaua Alexandria (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Kinder Tg. Mureș - Academia Stars Brăila (Grupa A)
ora 17.30 Academia Celta Vigo Brașov - Champions București (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - Young Steaua Alexandria (Grupa B)
ora 19.30 Atletico Madrid București - Aripile Bacău (Grupa B)
Sâmbătă, 17 iunie 2017:
ora 9.00 Kinder Tg. Mureș - Academia Celta Vigo Brașov (Grupa A)
ora 10.00 Academia Stars Brăila - Champions București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Atletico Madrid București (Grupa B)
ora 12.00 Young Steaua Alexandria - Aripile Bacău (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A
Duminică, 18 iunie 2017:
ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE


Lotul Academiei Hagi 2006, care participă la Dolphin Cup 2017: Alberto Cimpoeșu, Andrei Maer - portari; Cătălin Cusmenco, Albert Ciucă, Cosmin Irimia, Alexandru Mititelu, Ramon Giurgiu, David Poturlu, Luca Băsceanu, Ionuț Cercel, Rareș Dragnea, Eduard Gordin, Cosmin Păduraru - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.
Lotul Academiei Hagi 2007, care participă la Dolphin Cup 2017:
Eduard Cadar, Alexandru Micu - portari; Matei Nanciu, Andrei Hermeneanu, Ștefan Beu, Darius Dragomir, Dragoș Rîpeanu, Darius Băncilă, Dan Nechifor, Mario Bucur, Mihai Iliescu, Mateo Manea, Raul Cornei, Radu Mihalcea - jucători de câmp. Antrenor: Ionel Posteucă. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2008, care participă la Dolphin Cup 2017:
Mario Manea, Francesco Stărică - portari; Paul Trofimov, Toma Bituleanu, Costyn Gheorghe, Adrian Pascu, Andrei Lehăduș, David Pătru, Iustin Frunză, Alexandru Dimcică, Antony Skaf, Eric Rădoi - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian Micu. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2009, care participă la Dolphin Cup 2017:
David Munteanu, Teodor Maer - portari; Christian Curt, Luca Gancea, Sebastian Martinescu, Dimitri Stere, Alexandru Telehoi, Antonio Pascale, George Sifiringa, Nicolae Caraiane, Alesio Pambuca - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.


PROGRAM COMPLET "DOLPHIN CUP 2017"
 

Vineri, 16 iunie 2017
9.00Zimbru Chișinău-Kinder Târgoviște A2006
9.00Prosport Focșani-Zimbru Chișinău A2007
9.00Academia Stars Brăila-Champions București A2008
9.00Kinder Tg. Mureș-Champions București A2009
10.00ACS Focșani-Sparta București A2006
10.00Inizio București-ACS Dănuț Coman A2007
10.00Interstar Sibiu-Prosport Focșani A2008
10.00Academia Celta Vigo Brașov-Academia Stars Brăila A2009
11.00ACADEMIA HAGI-Academia Stars Brăila B2006
11.00ACADEMIA HAGI-Kinder Târgoviște B2007
11.00ACADEMIA HAGI-Champions București B2008
11.00ACADEMIA HAGI-Aripile Bacău B2009
12.00New Stars București-ACS Dănuț Coman B2006
12.00FC Bacău-New Stars București B2007
12.00Zimbru Chișinău-Real Junior Vaslui B2008
12.00Atletico Madrid București-Young Steaua Alexandria B2009
16.30Zimbru Chișinău-Sparta București A2006
16.30Prosport Focșani-ACS Dănuț Coman A2007
16.30Interstar Sibiu-Inizio București A2008
16.30Kinder Tg. Mureș-Academia Stars Brăila A2009
17.30ACS Focșani-Kinder Târgoviște A2006
17.30Inizio București-Zimbru Chișinău A2007
17.30Academia Stars Brăila-Prosport Focșani A2008
17.30Academia Celta Vigo Brașov-Champions București A2009
18.30ACADEMIA HAGI-ACS Dănuț Coman B2006
18.30ACADEMIA HAGI-New Stars București B2007
18.30Zimbru Chișinău-Champions București B2008
18.30ACADEMIA HAGI-Young Steaua Alexandria B2009
19.30New Stars București-Academia Stars Brăila B2006
19.30FC Bacău-Kinder Târgoviște B2007
19.30ACADEMIA HAGI-Real Junior Vaslui B2008
19.30Atletico Madrid București-Aripile Bacău B2009

Sâmbătă, 17 iunie 2017
9.00Zimbru Chișinău-ACS Focșani A2006
9.00Prosport Focșani-Inizio București A2007
9.00Academia Stars Brăila-Interstar Sibiu A2008
9.00Kinder Tg. Mureș-Academia Celta Vigo Brașov A2009
10.00Sparta București-Kinder Târgoviște A2006
10.00ACS Dănuț Coman-Zimbru Chișinău A2007
10.00Prosport Focșani-Inizio București A2008
10.00Academia Stars Brăila-Champions București A2009
11.00ACADEMIA HAGI-New Stars București B2006
11.00ACADEMIA HAGI-FC Bacău B2007
11.00ACADEMIA HAGI-Zimbru Chișinău B2008
11.00ACADEMIA HAGI-Atletico Madrid București B2009
12.00ACS Dănuț Coman-Academia Stars Brăila B2006
12.00New Stars București-Kinder Târgoviște B2007
12.00Real Junior Vaslui-Champions București B2008
12.00Young Steaua Alexandria-Aripile Bacău B2009
16.303A-4B 5-82006
16.303A-4B 5-82007
16.303A-4B 5-82008
16.303A-4B 5-82009
17.303B-4A 5-82006
17.303B-4A 5-82007
17.303B-4A 5-82008
17.303B-4A 5-82009
18.301A-2B 1-42006
18.301A-2B 1-42007
18.301A-2B 1-42008
18.301A-2B 1-42009
19.301B-2A 1-42006
19.301B-2A 1-42007
19.301B-2A 1-42008
19.301B-2A 1-42009

Duminică, 18 iunie 2017
9.00 -  7-82006
9.00 -  7-82007
9.00 -  7-82008
9.00 -  7-82009
10.00 -  5-62006
10.00 -  5-62007
10.00 -  5-62008
10.00 -  5-62009
11.00 -  3-42006
11.00 -  3-42007
11.00 -  3-42008
11.00 -  3-42009
12.00 -  1-22006
12.00 -  1-22007
12.00 -  1-22008
12.00 -  1-22009